PVK nesouhlasí s Plamínkovou ohledně provozovatelské smlouvy

Aktualizováno 27. října 2015 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Nápoje a voda v potravinách

pitná voda PVK tělesně postižení

Společnost Pražské vodovody a kanalizace, a. s., (PVK) se ohrazuje proti vyjádřením radní Jany Plamínkové ohledně neplatnosti provozovatelské smlouvy a tento právní názor považuje za nesprávný. Zdůraznil to dnes mluvčí PVK Tomáš Mrázek.

Ačkoli nebyly zveřejněny zpracované posudky, je třeba připomenout, že samotné hlavní město Praha (HMP) si nechávalo v minulosti zpracovávat několik právních stanovisek, která neshledala žádná pochybení jak při uzavírání rámcové smlouvy v roce 2004, tak i provozovatelské smlouvy v roce 2006. Ke stejnému závěru dospěl ve svém stanovisku i Úřad pro ochranu hospodářské soutěže na základě žádosti HMP.

„S ohledem na výše uvedená stanoviska je pro nás dnešní vyjádření překvapující. Na druhou stranu společnost PVK vítá dnešní usnesení Rady HMP k zahájení jednání s námi, neboť společnost PVK zůstává strategickým partnerem HMP a je připravena pomoci s řešením problémů financování vodohospodářské infrastruktury v Praze,“ uvedl Mrázek.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

 

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Statistiky a kauzy, Vodovody a kanalizace