PVK NEBUDOU ÚČTOVAT V DEJVICÍCH A BUBENČI VODNÉ A STOČNÉ PO DOBU JEDNOHO MĚSÍCE

5. června 2015 | Rubrika: Voda a naše peněženka , Vodovody a kanalizace

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pražské vodovody a kanalizace nebudou zákazníkům, kteří byli postiženi hygienickou závadou v Dejvicích a Bubenči, účtovat vodné a stočné po dobu jednoho měsíce.

„Chceme tímto krokem klientům mimo jiné poděkovat za to, že nám při hygienické závadě pomohli, když odtáčeli z kohoutků vodu a tím přispěli k rychlé dezinfekci celé vodovodní sítě,“ prohlásil tiskový mluvčí společnosti Tomáš Mrázek.

PVK rovněž odškodní fyzické osoby i podnikatelské subjekty. „U fyzických osob uznáváme lékařskou zprávu s datem ošetření od 23. do 29. května, tedy po dobu hygienické závady, anebo výpis ze zdravotní karty od praktického lékaře. Tito lidé od nás dostanou bolestné ve výši pěti tisíc korun. Pokud mají lidé účtenku z lékárny, proplatí pojišťovna navíc i léky nebo případně regulační poplatky,“ upřesnil Mrázek. „Odškodnění osob hospitalizovaných v nemocnicích budeme řešit individuálně,“ dodal.

Podnikatelské subjekty musí dodat podrobné vyčíslení ušlého zisku s prohlášením, po jakou dobu nebyla výdělečná činnost vykonávána, a přiznání k dani z příjmu za rok 2014. Podrobné informace včetně formuláře pro pojišťovnu zájemci naleznou na webových stránkách www.pvk.cz.

Celkové náklady PVK na tuto mimořádnou událost se již vyšplhaly na zhruba třicet miliónů korun, a to bez započtení nákladů na odškodnění. „Vzniklé náklady budeme vymáhat po skutečném viníkovi havárie,“ zdůraznil Mrázek.

Naše voda

 

Související rubriky: Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace