PVK nabízejí platbu za vodné a stočné přímo z domova

2. února 2016 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Nápoje a voda v potravinách

vodoměr nový

Platbu za vodné a stočné z domova umožňují svým smluvním zákazníkům z řad fyzických osob, kteří si nechávají zasílat faktury elektronicky, Pražské vodovody a kanalizace (PVK). Informoval o tom dnes mluvčí PVK Tomáš Mrázek.

„Zaplatit fakturu on-line je možné pomocí platební karty VISA a MasterCard nebo přes platební tlačítko, což je odkaz do internetového bankovnictví s předvyplněným příkazem,“ vysvětlil Mrázek. Registrace zasílání faktury e-mailem je přitom jedinou podmínkou pro tuto službu.

Smluvní zákazníci si u platebního tlačítka vyberou svoji banku, u které mají internetové bankovnictví. V současnosti jsou do toho projektu zapojené tyto peněžní ústavy: Česká spořitelna, Komerční banka, Raiffeisen Bank, mBank, ČSOB a Era.

Platbu z domova nabízí všechny vodárenské společnosti skupiny Veolia v České republice. Pilotní projekt odstartoval v prosinci loňského roku v Moravské vodárenské, a.s.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda

 

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace