PVK nabízejí napouštění bazénů vodou z cisteren

25. dubna 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Vodovody a kanalizace

IMG_5223

Pražské vodovody a kanalizace (PVK) nabízejí zákazníkům napouštění bazénů vodou z cisteren, které zamíří přímo na jimi určené místo. Uvedl to mluvčí PVK Tomáš Mrázek.„Veřejná vodovodní síť není primárně určená pro napouštění bazénů. Kvůli vysoké rychlosti proudění vody v potrubí může dojít k uvolnění sedimentů a tím k zakalení vody. Rovněž hrozí pokles tlaku v síti, který se může projevit i u jiných odběratelů,“ vysvětlil Tomáš Mrázek. „Pokud již někdo bude napouštět bazén přes vodovodní přípojku, tak mu doporučujeme, aby tak činil pomalu a mimo špičku v nočních hodinách,“ dodal.

Další nebezpečí hrozí při napouštění bazénu z vlastní studny v podobě obsahu nežádoucích látek či tvrdých kovů ve vodě. „Proto doporučujeme napouštět bazény vodou z cisteren a předejít tak různým problémům,“ zdůraznil mluvčí PVK.

Tuto službu zajišťuje dceřiná společnost PVK Česká voda – Czech Water. Kontaktní osobou je pan Miroslav Červenka: miroslav.cervenka@cvcw.cz, telefon: 272 172 537, 272 172 166, fax: 272 172 294. Ceník služeb naleznete na www.pvk.cz v sekci služby – ceníky – dodávky vody cisternou. Poplatek je za autocisternu o objemu 9 m3.

Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Vodovody a kanalizace