PVK doporučují zákazníkům: Chraňte své vodoměry před zimou

Aktualizováno 4. listopadu 2011 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Vodovody a kanalizace

03_sneh

V roce 2011 bylo zatím vyměněno 228 poškozených vodoměrů, z velké části vlivem mrazu, a proto zákazníkům doporučujeme, aby vodoměr před zimou řádně zabezpečili. Poukázal na to dnes mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) Ondřej Pokorný.

Pokud má zákazník vodoměr umístěn ve venkovním prostoru (ve vodoměrné šachtě), doporučujeme nad něj dát krycí vrstvu izolačního materiálu:

• polystyrenovou desku, kterou je vhodné připevnit na spodní plochu víka venkovní vodoměrné šachty,

• izolační vatu (nikoliv skelnou),

• plastový pytel naplněný drceným polystyrenem (nepoužívejte materiál, který podléhá hnilobě).

Nezapomeňte venkovní šachtu pečlivě uzavřít a upravte její vstup tak, aby nemohla být zaplavena povrchovou vodou. Uvnitř vašeho obydlí chraňte potrubí vystavené mrazu stejně jako vlastní vodoměr pomocí doporučených izolačních materiálů. V případě delší nepřítomnosti, je-li to možné, nevypínejte během mrazů úplně vaše topení, uzavřete uzávěr před vodoměrem a vyprázdněte potrubí za ním. Pokud se zákazník PVK domnívá, že vodoměr neměří přesně, může PVK požádat o jeho přezkoušení u subjektu oprávněného provádět státní metrologickou kontrolu měřidel. Ohledně přezkoušení vodoměrů mohou Pražané kontaktovat zákaznickou linku 840 111 112. Pokud dojde k poškození vodoměru, protože vlastník podcenil jeho ochranu, hradí si náklady na výměnu vodoměru sám.

Naše voda

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Vodovody a kanalizace