Původní portál vodarenstvi.cz má novou adresu

Aktualizováno 14. února 2017 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Podnikání s vodou a zákony

Jana Bábiková

V září loňského roku došlo k přesunu portálu Vodarenstvi.cz na novou vlastní adresu oVodarenstvi.cz. Podle staronové šéfredaktorky Jany Bábíkové se na novou adresu přesunulo 90 procent původních uživatelů.

„Vlastník původní domény do budoucna nevylučovat její využití pro vlastní potřebu, proto jsem loni v létě začala přemýšlet o přesunu. Když jsem zjistila, že doména oVodarenstvi.cz je volná, bylo rozhodnuto,“ uvedla Bábíková. Po půl roce se podle ní návštěvnost v podstatě vyrovnala stavu před přesunem. „Jinými slovy 90 % našich uživatelů se již naučilo chodit na novou adresu oVodarenstvi.cz a věříme, že ti ostatní to rychle doženou,“ uvedla Bábíková. Sama ještě koncem loňského roku ze zvyku zadávala původní doménu s tím, že dojde k přesměrování. „Dnes už to ale neplatí a naši uživatelé, pokud se chtějí dostat k nám, musí zadat www.oVodarenstvi.cz,“ podotýká.

České vodárenství je podle Bábíkové na vysoké evropské úrovni, ale jak je v naší republice bohužel už zvykem, v médiích se věnuje hodně pozornosti jen problémům a sporům. „My jsme ale nikdy nechtěli a nechceme zvyšovat návštěvnost na bulvárních tématech. Naopak, chceme, aby uživatelé u nás našli korektní informace založené na faktech a relevantní zprávy z oboru. Chceme být prostorem pro věcnou a odbornou diskuzi. Budeme pokračovat v tom, co se nám osvědčilo. Na doméně www.oVodarenstvi.cz budete i nadále získávat přehled o tom, co se v oboru děje a to nejen v Praze, ale i v regionech. Dozvíte se, kde se staví či rekonstruuje nová čistírna odpadních vod, jaké jsou novinky v legislativě či jak jsme na tom s čerpáním dotací,“ uvádí Bábíková. Do budoucna plánuje posílit novou rubriku pro města a obce, ale hlavně zavést názorové seriály, v rámci kterých by prostor k vyjádření se k aktuálnímu tématu dostalo více stran. „Chceme, aby se oVodarenstvi.cz stalo médiem, kde bude probíhat diskuze na bázi faktů a ne polopravd, jako je v klasických médiích často běžné. Prvním tématem názorového speciálu bude problematika sucha.

Dnes nově spuštěnou verzi na původní doméně vodárenství.cz Bábíková vítá. „Čím více kvalitních subjektů bude v oblasti vodárenství působit, tím lépe. Naší výhodou je odborná zkušenost. Nový projekt staví zejména na zkušenosti ze vzdělávacích aktivit. Pokud se zkušenosti na webech zúročí, budou se oba projekty dobře doplňovat, a to je pro vodárenský obor určitě dobře,“ tvrdí šéfredaktorka.

Naše voda, foto Jana Bábíková

 

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace