Pstruzi se vrací do potoků v Jizerských horách

Aktualizováno 23. března 2016 | Rubrika: Rybářství a rybníkářství

pludek-pstruha-01

Deset tisíc kusů plůdku pstruha obecného potočního vysadili zástupci Lesů ČR a Správy CHKO Jizerské hory 18. března na dvou přítocích řek Smědé v Bílém Potoce pod Smrkem a Jeřice u Mníšku. Už devátým rokem tak společně rozšířili populaci pstruha, uvedla mluvčí Lesů Eva Jouklová.

Generační ryby z líhně Českého rybářského svazu loni odlovili rybáři u Frýdlantu v povodí Smědé. Během pátku vysazovaly plůdek dvě skupiny tvořené zástupci Lesů ČR, Chráněné krajinné oblasti Jizerské hory a frýdlantského Českého rybářského svazu. Vytipované úseky nepatří mezi vyhlášené rybářské revíry. Obdobná akce přijde na deset tisíc korun. Částku hradily Lesy ČR z vlastního dotačního Programu 2020.

„Snažíme se vrátit a rozšířit v řece původní živočišný druh. Jde o naši další společnou aktivitu. Spolupracujeme také na vysazování střevle potoční,“ uvedl vedoucí Správy toků – oblasti povodí Labe z Lesů ČR Tomáš Sajdl. Státní podnik chce v této pomoci přírodě pokračovat i na ostatních spravovaných tocích vhodných k vysazení pstruha obecného potočního, který se ve vodách vyskytuje v původní formě.

Naše voda, foto: Lesy ČR

Související rubriky: Rybářství a rybníkářství