Průmyslová skupina Safichem převzala českou divizi Pöyry

Aktualizováno 18. června 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Podnikání s vodou a zákony

061220133128

Průmyslová skupina Safichem Group, která působí v oblasti chemického, petrochemického, strojírenského a farmaceutického průmyslu, převzala českou divizi skupiny Pöyry, společnost Pöyry Environment, specializující se na vodní hospodářství. Safichem Group to ČTK oznámila v tiskové zprávě. Výši transakce nezveřejnila.

Pöyry Environment je poradenská a inženýrská společnost podnikající v oblasti vodohospodářství a životního prostředí. V Brně zaměstnává asi 140 lidí. Zabývá se například čistěním odpadních vod a stokováním nebo revitalizací vodních toků. Byla založena v roce 1990 ze státního podniku Hydroprojekt, a to osamostatněním závodu Brno. V průběhu privatizace se v roce 1992 přeměnila v akciovou společnost Aquatis a od roku 1993 do roku 2004 byla součástí rakouské společnosti Verbund-Konzern. Následně byla převzata finskou nadnárodní skupinou Jaakko Pöyry Group Oyj a přejmenována na Pöyry Environment.

Tomáš Plachý ze Safichem Group dnes oznámil, že společnost se vrátí k původnímu názvu. „Pöyry Environment bude působit opět pod jménem Aquatis, naším cílem je společnost navrátit jejím původním českým kořenům a posílit její mezinárodní dosah,“ uvedl.

Do skupiny Safichem již patří například Pacovské strojírny, kolínské strojírny Dukla nebo farmaceutická společnost VUAB Pharma. Safichem Group je vlastněná skupinou Safichem Group AG se sídlem ve Švýcarsku.

Zdroj: ČTK

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony