V průběhu Vánoc museli řešit vodohospodáři řadu velkých havárií

4. ledna 2013 | Rubrika: Voda a naše peněženka , Vodovody a kanalizace

poruchy kanalizací 2

Pražské vodovody a kanalizace (PVK) opravily během vánočních svátků (od 22. 12. 2012 do 2. 1. 2013) celkem 74 havárií vodovodu. Informoval o tom dnes mluvčí PVK Ondřej Pokorný.

Nejvíce oprav si podle jeho údajů vyžádaly vodovodní řady (35), přípojky (10) a šoupata (11). Oproti Vánocům loňského roku stoupl počet havárií o 13 procent a došlo také k nárůstu havárií velkého rozsahu, z dvou na šest. O svátcích a víkendech byl odstraněn dvojnásobek poruch než za stejné období minulého roku.

Největší havárie řešily PVK v Praze 9 v ulicích Českobrodská a Vajgarská, kde byl v obou případech havarovaný vodovodní řad velkého průměru 800 mm. „Jednalo se o havárie, které měly rozsáhlý dopad. Ačkoli jsme nasadili všechny kapacity náhradního zásobování, nebylo v technických ani lidských možnostech celou oblast plně uspokojit, a to i přesto, že pracovníkům PVK při náhradním zásobování také vypomáhal Hasičský záchranný sbor hl. m. Prahy”, říká Jan Záveský, manažer centrálního dispečinku PVK. Občanům Prahy 9 vodohospodáři děkují za trpělivost a pochopení.

Naše voda

Související rubriky: Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace