Provozovatel: Dvůr Králové neplatí za provoz ČOV

Aktualizováno 23. srpna 2012 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Podnikání s vodou a zákony

ilustrační foto

Město Dvůr Králové nad Labem dlouhodobě neplatí společnosti Litave za čištění odpadních vod. Ta není nadále schopna dostát svým závazkům, které má vůči dodavatelům, zejména elektrické energie. Uvedl to dnes jednatel společnosti Litave David Horák v otevřeném dopise zastupitelstvu města.

„Přestože si uvědomujeme, že čistička odpadních vod, kterou naše společnost provozuje, je jediným podobným zařízením ve městě a její odstávka by měla katastrofální dopad na životní prostředí, vyčerpali jsme už všechny možnosti, jak její provoz nadále zajistit. Nedisponujeme žádnými dalšími finančními rezervami, z nichž bychom mohli dodavatelům zaplatit, a reálně hrozí, že pokud do 16.9.2012 neuhradíme své závazky, budou dodávky čističce zastaveny,“ píše se v dopise. Podrobně o tom informoval dopisem z 16.8.2012, tj. ze dne, kdy se o této skutečnosti od dodavatelů dověděli.

To by mělo za následek, že firma budem nucena uzavřít přítok na ČOV, aby nedošlo k poškození majetku čistírny za vypnutého stavu. „V takovém případě se odpadní vody začnou hromadit na přítoku do čistírny a hrozí, že přetečou odlehčovacími nádržemi kanalizace do řeky Labe,“ píše se v dopise.

„Důrazně Vás žádáme, v zájmu nejen obyvatel města Dvůr Králové nad Labem, ale i obyvatel dalších obcí ležících na toku Labe, abyste uhradili své závazky před tímto datem a zabránili tak ekologické katastrofě,“ vyzývá spolčnost Litave vedení města.

Naše voda

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace