Protipovodňová opatření na ochranu Brna vyjdou na čtyři miliardy

23. června 2016 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Podnikání s vodou a zákony

PMO - koryto Leskava Brno

Ochránit většinu zástavby ve městě včetně budoucích rozvojových ploch klidně před stoletou vodou. To je cíl spolupráce, kterou včera Brno uzavřelo s Povodím Moravy. Informuje o tom  deník Mladá fronta DNES.

Výsledkem má být komplex protipovodňových opatření především na tocích Svitavy a Svratky za čtyři miliardy korun. „Od první velké vlny povodní uplynulo už dvacet let. Za tu dobu se stále upřesňovalo, jaká opatření Brno pomohou ochránit. Vlna těch prvních pěti konkrétních, na něž Brno nyní připravuje investiční záměr, by měla ochránit 26 tisíc obyvatel,“ prohlásil primátor Petr Vokřál. Podle jeho náměstka Martina Andera (SZ), pod něhož ochrana před povodněmi spadá, jde především o lokalitu Starého Brna u řeky Svratky a oblast Židenic, Husovic a Zábrdovic u řeky Svitavy.

Brno a Povodí Moravy nyní vytvoří pracovní skupinu, k níž budou přizvány i příslušné městské části a odborníci. Má sloužit jako koordinační orgán. V nejbližší době projedná harmonogram příprav, zabývat se bude i způsobem informování a projednávání s veřejností.

Zdroj: regionální mutace Mladá fronta DNES – jižní Morava, ilustrační foto Povodí Moravy

 

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině