Proplavování plavidel na vltavské kaskádě bude prodlouženo

20. září 2016 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

prehrada-orlik-img_2464

Povodí Vltavy, státní podnik, jako správce vodní cesty dnes oznámil, že proplavování lodí (přeprava plavidel přes vodní díla Orlík, Kamýk a Slapy), bude v letošním roce možná až do pondělí 3. října 2016.

Informoval o tom vedoucí oddělení styku s veřejností Povodí Vltavy Hugo Roldán, s tím, že hlavním důvodem k prodloužení plavební sezóny je příznivá hydrologická situace. O prodloužení vydala již také na základě podnětu Povodí Vltavy sdělení Státní plavební správa.

Konkrétně bude přeprava plavidel přes jednotlivá vodní díla probíhat v těchto termínech:

  • zdvihadlo Orlík – do 3. října 2016, do 17.00 hod.
  • plavební komora Kamýk – do 3. října 2016, do 18.00 hod.
  • vlek Slapy – do 3. října 2016, do 18.00 hod.

„V souvislosti s výše uvedeným upozorňujeme, že od 3. října 2016 bude odstavena plavební komora Modřany, a to z důvodu rekonstrukce v rámci plánované odstávky objektů na dolní trati Vltavské vodní cesty. Tato odstávka byla řádně projednána a Státní plavební správa ji vydala jako opatření obecné povahy č. 13/2016,“ uvedl Roldán. Údaje o odstávce jsou zveřejněny od dubna 2016 na webu státního podniku Povodí Vltavy, viz odkaz:

http://www.pvl.cz/vodohospodarske-informace/informace-k-plavbe/aktualni-informace-o-plavbe-na-vltavske-vodni-ceste

„Zároveň informujeme majitelé a provozovatelé plavidel, že začátek snižování hladiny vodního díla Slapy na zimní úroveň začne po 3. říjnu 2016,“ dodal Roldán.

Naše voda, ilustrační foto (Orlík) Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla