Projekty na severu Čech podpoří Minigranty Nadačního fondu Veolia

13. května 2014 | Rubrika: Podnikání s vodou a zákony , Prevence povodní, voda v krajině

děti v bazénu - 15470251

Ve znamení Mezinárodního dne dobrovolnictví – právě dnes, začíná hodnotící komise posuzovat jednotlivé projekty zaměstnanců Severočeských vodovodů a kanalizací (SčVK), přihlášené pro získání Minigrantů Nadačního fondu Veolia. Uvedla to dnes mluvčí SčVK Iveta Kardianová.

Již po sedmé měli podle jejích údajů zaměstnanci SčVK příležitost přihlásit k finanční podpoře projekty ze svého okolí, o jejichž potřebnosti a důvěryhodnosti jsou přesvědčeni. Podmínkou k získání Minigrantu pro projekt je samotná účast zaměstnance v projektu. Celkem bylo přihlášeno 75 projektů žádajících o celkovou částku 2 557 678 korun. Nyní je úkolem komise zvážit prospěšnost jednotlivých projektů a zejména zhodnotit samotnou úlohu zaměstnance SčVK v projektu. Vybrané projekty, které získají Minigrant budou známy 6. června letošního roku.

Minigranty jsou jako forma podpory rok od roku populárnější. Každým rokem stoupá zájem zaměstnanců o tento druh podpory aktivity v jejich městě či blízkém okolí. Od roku 2008 Minigranty Nadačního fondu Veolia pomohly finanční částkou 2 789 015 korun a pomoc zaměstnanců přispěla k realizaci 90 projektů.

Druhou, neméně oblíbenou formou jak pomoci okolí, je firemní dobrovolnictví, prostřednictvím kterého společnost již šestým rokem pomáhá neziskovým organizacím. I v letošním roce proběhnou čtyři akce, kterými zaměstnanci v rámci pracovní doby a se zapůjčením mechanizace společnosti pomohou svému okolí.

Naše voda, ilustrační foto archiv Naše voda

Související rubriky: Podnikání s vodou a zákony, Prevence povodní, voda v krajině, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace