Projekt Cesta pstruha bude díky finanční podpoře Veolie pokračovat i letos

15. dubna 2016 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

Vágner - Špindlerův mlýn 2015 - IMG_5273

I v letošním roce vysadí rybář Jakub Vágner díky finanční podpoře společnosti Veolia a Nadačního fondu Veolia do přírody dospělé pstruhy. Podle zatím předběžných informací se tak stane v úterý 10. května v blízkosti Terezína do řeky Ohře.

Stejně jako v předchozích letech bude na místě i redakce portálu Naše voda, která z akce připraví tradiční fotoreportáž i videoreportáž.

V rámci tohoto projektu bylo již v minulých letech vysazeno do českých řek přes deset tun dospělých pstruhů. Prvním tokem, do kterého Vágner dospělé pstruhy v minulosti vysazoval, byla řeka Střela, v lokalitě u jezu na Velké louce v městečku Plasy na Plzeňsku. Počínaje rokem 2013 se působnost projektu rozšířila do řeky Labe – do Vrchlabí a v roce 2014 do Špindlerova Mlýna. V loňském roce vysazoval Vágner pstruhy do Labe zhruba půl kilometru nad Labskou přehradou, v lokalitě, která je pro pstruhy optimální, protože řeka si v tomto místě uchovává přirozený horský ráz, který pstruhům vyhovuje.

Více informací o projektu Cesta pstruha najdete na stránkách www.cestapstruha.cz.

Naše voda, foto z akce (2015) Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Rybářství a rybníkářství, Vodovody a kanalizace