Prohlédněte si nejlepší dřevěné stavby roku 2017

24. března 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

Vítězné práce soutěže Dřevěná stavba roku 2017

Celkem 14 dřevěných staveb, které vyhrály v anketě Dřevěná stavba roku 2017, může být inspirací pro vaše bydlení. Poukazuje na to Tereza Poláková z Nadace dřevo pro život, která byla organizátorem ankety.

Vítěze vybírala odborná porota a široká veřejnost v osmi soutěžních kategoriích. „Cílem ankety, kterou pravidelně vyhlašujeme, je podpořit dřevo jako naši významnou obnovitelnou surovinu,“ vysvětluje ředitel Nadace dřevo pro život Stanislav Polák. V anketě soutěžilo 113 dřevěných staveb a veřejnost jim poslala rekordních 49 241 hlasů. Z hlasujících byla vybrána výherkyně pobytu ve srubu Honka v Jizerských horách – paní Eva Koudelová z Ostrova u Karlových Varů.

Vítězové ankety získali voňavý dubový diplom, poukaz na 10 000 Kč a titul Dřevěná stavba roku v dané kategorii. Všech 113 přihlášených staveb bude po celý rok propagováno v on-line Galerii, na významných stavebních veletrzích a v neposlední řadě také v katalogu ankety Dřevěná stavba roku 2017. Finalisté z každé kategorie jsou zveřejněni zde.

Vítězové byli vyhlášeni 23. 3. 2017 na zámku ve Křtinách u Brna. Více o akci, kde mimo jiné přednášel londýnský architekt světového významu Kevin Flanagan o svém návrhu dřevěného mrakodrapu v Londýně, najdete brzy na webu www.drevoprozivot.cz. Ze zájmu o tuto anketu je patrné, že obliba dřevěných staveb v České republice roste, což je z pohledu ochrany životního prostředí dobrá zpráva. Bylo by proto skvělé, kdyby se i u nás povolilo stavět výškové budovy, které jsou nyní ve světě žhavým trendem. Aktuality o dřevěném stavění v České republice najdete na www.facebook.com/DrevenaStavbaRoku.

Naše voda, koláž vítězných staveb: Nadace pro život

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Prevence povodní, voda v krajině, Statistiky a kauzy