Procházky podél Odry vám zpříjemní aplikace průvodce Poodří

Aktualizováno 22. ledna 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

apli

Aplikace do mobilů Poodří, kterou nechala vyrobit tamní CHKO, zpestří procházky a výlety krajinou okolo této severomoravské řeky. Nyní se tento mobilní průvodce dočkal nových navigačních funkcí. Můžete při zapnuté GPS nejen sledovat svou pozici v mapě, ale také navigovat k libovolnému bodu zájmu. Informovala o tom Agentura ochrany přírody a krajiny (AOPK).

Navigaci spustíte pohodlně přímo v bublině bodu zájmu, samozřejmostí je pak zobrazení ubývající  vzdálenosti v kilometrech a metrech. Pro přehlednost Vám směr a vzdálenost k navigovanému bodu ukazuje červená přímka. Navigace funguje také na pozadí, takže se během výletu nemusíte bát opustit mapu, vypnout displej či aplikaci ukončit. Upozornění o probíhající navigaci pak vidíte v notifikační liště. Klidně si dejte telefon do kapsy, dorazíte-li na místo, telefon zavibruje a přehraje zvukové znamení o dosažení cíle. Vypnutí navigace provedete opět přímo u konkrétního bodu, změnou navigace na jiný bod nebo poklepem na indikátor vzdálenosti, kterým se zároveň automaticky přesune pozice mapy k navigovanému bodu.

V aktuální verzi 2.0 navíc přibyly nové tipy na výlet a drobné úpravy chování aplikace, jako např. rotace displeje, zapamatování pozice mapy apod.

Aplikaci aktualizujte ve svém telefonu nebo stáhněte z GooglePlay. Aplikace je zcela zdarma.

Zdroj a foto: AOPK

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Prevence povodní, voda v krajině