Problémem odbahňování Jordánu je teď znečišťování vozovky

23. ledna 2014 | Rubrika: Přehrady a vodní díla , Prevence povodní, voda v krajině

DSCN7133

Největším problémem při odbahňování rybníku Jordán vzhledem k současnému počasí je znečišťování a následný úklid vozovky. Vyplynulo to z kontrolního dne probíhající revitalizace táborského rybníku, informovala radnice v Táboře.

„I když jsou zřízena stanoviště na hrubé očištění i čištění vozidel tlakovou vodou před výjezdem, přesto se ve vzorku pneumatik dostane nečistota na vozovku. Na vozovku se dostává také vrstvička vody a zbytku nečistot, která zůstává po mytí na vozidle,“ popsala táborská radnice.

Čištění zajišťují 4 mechanismy vyčleněné jen pro tento účel. Mimo to je v období, kdy není teplota kolem nuly používána voda na čištění komunikace. „V období kdy prší, je přeprava zastavována. Nicméně se snažíme vozit tak, aby celá akce nebyla zbytečně protahována za plánovaný termín ukončení 31.7.2014. Pomohlo by nám, kdyby začalo mrznout jak se na leden sluší a patří. Omlouváme se řidičům za dočasné snížení komfortu používání komunikací v okolí staveniště,“ konstatuje dále radnice.

Sediment ze dna Jordánu je vyvážen jak z prostoru Sokolské plovárny tak z prostoru pod mostem přes Jordán. Vozidla směřují do Dražic a Hůrky u Plané n.L.

Zdroj a ilustrační foto: město Tábor

Související rubriky: Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině, Rybářství a rybníkářství