Probíhá rekonstrukce kanalizace a vodovodu v Hrádku nad Nisou

Aktualizováno 22. července 2013 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Voda a naše peněženka

kohoutek starý - IMG_0019

Na Liberecku probíhá další letošní plánovaná investiční akce Severočeské vodárenské společnosti (SVS) – souběžná rekonstrukce 113 let starého vodovodu a kanalizace v Hrádku nad Nisou, ve Smetanově ulici. Informoval o tom mluvčí SVS Jiří Hladík.

Stávající ocelový vodovod průměru 80 mm byl uveden do provozu roku 1900. Vlivem stáří je dnes je ve špatném technickém stavu, potrubí je inkrustované a poruchové. V částečném souběhu je vedena kameninová kanalizace průměru 200 mm a zděná kruhová kanalizace průměru 500 mm. Materiál stoky je narušený prorůstajícími kořeny, popraskaný a rozlámaný, proto bude kanalizace rekonstruována současně s vodovodem.

Nově bude pro vodovod použito potrubí z litiny průměru 80 mm v délce 227,1 metrů. Dojde k přepojení stávajících vodovodních přípojek na trase. Pro kanalizaci bude použito kameninové potrubí průměru 250 mm v délce 66,8 metrů a průměru 300 mm v délce 133,2 metrů, celkem tedy bude rekonstruováno 200 metrů kanalizace. Součástí stavby bude přepojení stávajících kanalizačních přípojek. Závěrem bude provedena obnova povrchu v celé ulici z finančních prostředků města.

Investorem stavby je SVS. Stavební práce byly zahájeny 15. července 2013 a mají být podle schváleného harmonogramu dokončeny do 31. srpna 2013. Je to jedna ze staveb z oblasti obnovy majetku pro okres Liberec, kde je pro rok 2013 naplánováno v této kategorii 19 staveb za 74 milionů korun bez DPH. Celkový plánovaný objem investic pro tento okres je letos 99 milionů korun. Souběžně v Hrádku probíhá další investiční akce SVS – rekonstrukce kanalizace a vodovodu v Lipové ulici.

Naše voda

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace