Pro zájemce o studium připravila ČZU v Praze Dny otevřených dveří

9. ledna 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

rybník obec - IMG_0515

Ve dnech 23. a 24. ledna se uskuteční pro zájemce o studium na České zemědělské univerzitě v Praze (ČZU) Dny otevřených dveří. Informoval o tom mluvčí ČZU Josef Beránek s tím, že v současné době již ČZU odstartovala příjem přihlášek ke studiu.

Ty je možné podávat do 31. března 2015, Dny otevřených dveří přitom poskytují zájemcům možnost dozvědět se o univerzitě podrobnější informace. V době od 8.00 do 15.00 hodin mohou například zblízka vidět špičkové laboratorní přístroje, studentskou formuli, tropické skleníky či jiné speciality a také neformálně diskutovat s pedagogy a studenty. Od starších studentů zájemci získají podrobné informace o studiu na Provozně ekonomické fakultě, Fakultě agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů, Technické fakultě, Fakultě lesnické a dřevařské, Fakultě životního prostředí a Fakultě tropického zemědělství a Institutu vzdělávání a poradenství (v Malé Chuchli).

Na ČZU lze přitom podle Beránka studovat celou škálu oborů z oblasti Life Sciences zahrnující mimo jiné zdravou výživu, zdravé životní prostředí a také kvalitu života. Tyto obory zažívají v posledních letech nebývalý rozvoj a jsou klíčovou součástí strategií udržitelného rozvoje Evropské unie (http://ec.europa.eu/research/bioeconomy). ČZU nabízí možnost studovat přibližně 150 oborů. Jde o širokou paletu oborů od zemědělství, lesnictví, životního prostředí a ochrany krajiny přes bioekonomiku až k managementu, rozvoji venkova a souvisejících technologií. Sedm z 58 bakalářských oborů je možné studovat v angličtině a ze 70 magisterských oborů je jich anglicky vyučována celá třetina.

Zájemci o studium se mohou hlásit on-line prostřednictvím integrované webové stránky studuj.czu.cz. Zde si mohou též vyzkoušet přijímací testy nanečisto, projít si studijní obory, virtuálně prozkoumat, jak vypadají učebny a laboratoře, či zkontaktovat studijní oddělení. Již druhým rokem je možnost uhradit poplatek za podání přihlášky nejen klasicky, ale také online platební kartou (poplatek činí 500 Kč).

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Prevence povodní, voda v krajině, Rybářství a rybníkářství