Příznivci geocachingu pomáhají při úklidu Kamenice

25. července 2013 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Prevence povodní, voda v krajině

130720_TZ_CITO1

Sedm příznivců geocachingu se v sobotu 20. července 2013 sešlo, aby pokračovali v úklidu říčky Kamenice od naplavených odpadů. Informoval o tom dnes mluvčí Národního parku (NP) České Švýcarsko Tomáš Salov.

Z oblasti Ferdinandovy soutěsky u Srbské Kamenice tentokrát podle mluvčího vynesli 8 pytlů odpadu všeho druhu, z vody odstranili také množství plotového pletiva. Keškaři se k obdobným akcím scházejí pravidelně a významně tak přispívají k čistotě Kamenice v národním parku České Švýcarsko. “Došli jsme až k místu zvanému Dostwand a odtud začali čistit koryto i oba břehy proti proudu, až ke kempu v Srbské Kamenici,” přibližuje jeden z organizátorů úklidů Petr Kočka.

“Odpady, které voda do národního parku přináší z měst a obcí, představují problém, který nás dlouhodobě trápí,” říká Pavel Benda, ředitel Správy NP České Švýcarsko, a dodává: “Keškaři nám pomáhají tuto nepříjemnost na Kamenici významně řešit, nejcennější je právě pravidelnost, se kterou se úklidům věnují.”

Právě díky dobrovolníkům se návštěvníci národního parku setkávají s mnohem menším množstvím odpadů, než by tomu bylo bez jejich pomoci. Správa národního parku děkuje všem, kdo pomáhají park udržovat v čistotě a průběžně odstraňovat odpady jak z okolí turistických cest, tak i z vodních toků.

Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Prevence povodní, voda v krajině, Rybářství a rybníkářství