Přívalové deště nezpůsobily žádné ztráty v chovech zvířat

4. července 2012 | Rubrika: Nápoje a voda v potravinách , Voda a naše peněženka

Ovce Zlobice

Na základě hlášení z krajů o důsledcích přívalových dešťů nezaznamenala Státní veterinární správa ČR (SVS) žádné ztráty na životech hospodářských zvířat ani zaplavení potravinářských závodů. Uvedl to dnes mluvčí SVS Josef Duben.

Chovy zvířat nebyly podle Dubna ohroženy ani na Příbramsku při krupobití z neděle na pondělí, ani při zvýšené povodňové aktivitě (3. stupeň) na říčce Křemelné na Klatovsku. Podle mluvčího je ale na místě připomenout chovatelům, že při meteorology hlášených očekávaných přívalových deštích by měli věnovat pozornost ustájení zvířat a zpracovatelským podnikům, aby počítaly s případným zaplavením, a aby podnikly odpovídající preventivní opatření.

„Je také třeba si uvědomit, že přívalové deště jsou provázeny bouřkami, a to znamená riziko vypnutí elektrického proudu a tudíž přerušení větrání v halách, kde je chována drůbež, ale i prasata. Je tedy nutné v takovýchto případech zajistit rychlé spuštění náhradního zdroje energie, aby nedošlo k udušení chovaných zvířat,“ upozornil Duben.

Naše voda

Související rubriky: Nápoje a voda v potravinách, Voda a naše peněženka