V příštím roce spatří světlo světa originální kniha „Věk nerovnováhy“

Aktualizováno 23. prosince 2016 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Podnikání s vodou a zákony

izrael-poust-a-voda-dscn1639

Jako publikaci, která bude první svého druhu na trhu v ČR, lze označit připravovanou publikaci „Věk nerovnováhy“, jejímž autorem je Václav Cílek, Alexandr Ač a kolektiv dalších autorů. Tématem je klimatická změna, bezpečnost a cesty k národní resilienci.

Hlavní část knihy je věnována klimatickým změnám a jejich dopadům na Českou republiku a to v nezbytném evropském či globálním kontextu. Publikace přinese i návrhy a řešení, jak posílit národní resilienci a to z širšího sociálního, energetického a ekonomického pohledu. Klimatická změna totiž kromě jiného znamená restrukturalizaci energetiky, která klade otázku, zda se vůbec na nějakých opatřeních shodneme a zda na ně budeme mít. Na základě nejnovějších dat se totiž ukazuje, že problém s vodou je ještě větší, než jsme si doposud připouštěli, a to zejména v případě tání arktických ledovců a nevratného vyčerpání zásobníků podzemní vody na Blízkém východě.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Petr Havel (Izrael)

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Prevence povodní, voda v krajině, Vodovody a kanalizace