Do příštího týdne se lze přihlásit se do projektu „Hledej pramen vody 2016“

15. února 2016 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

Finalisté ročníku 2015 Hledej pramen vody

Do pondělí 22. února se ještě mohou zájemci přihlásit do soutěže „Hledej pramen vody 2016“, kterou vyhlašuje společnost Ostravské vodárny a kanalizace a.s., (OVaK) jako jednu z akcí při příležitosti Světového dne vody. Společnost o tom informuje na svých webových stránkách.

Zábavný osvětový projekt „Hledej pramen vody“ je určen ostravským žákům 4. a 5. tříd základních škol. Projekt má dvě části – první je teoretická a je vyhlášena u příležitosti Světového dne vody (22.3.). Každá třída obdrží celkem šest soutěžních úkolů  souvisejících s tématem „voda“. Každý splněný úkol bude následně ohodnocen.

Po skončení teoretické části budou třídě, která splnila všech 6 úkolů, sděleny instrukce k druhé části projektu. „Už nyní můžeme prozradit, že druhá část se uskuteční 3.6.2016, a to zábavnou formou na Slezskoostravském hradě, kde rovněž proběhne slavnostní vyhlášení celého projektu. Za třídu v daný finálový den bude soutěžit zvolený pětičlenný tým, pro ostatní žáky bude připraven doprovodný zábavný program. Nejúspěšnější tři třídy budou oceněny jednodenním zájezdem pro krásách našeho regionu a věcnými cenami,“ uvádí společnost.

Více informací a registrační formulář naleznete na stránkách www.hledejpramenvody.cz.

Naše voda, ilustrační foto (finalisté ročníku 2015): OVaK

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině, Vodovody a kanalizace