Příští týden začínají exkurze po Národním parku České Švýcarsko

2. července 2013 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

120625_Exkurze_strazci_plakat_web

V červenci a srpnu pořádá strážní a informační služba Národního parku České Švýcarsko (NP) více než deset prázdninových exkurzí pro veřejnost. Informoval o tom mluvčí NP Tomáš Salov.

Návštěvníci národního parku tak mohou nahlédnout do každodenního pracovního života zdejších strážců přírody, seznámí se však také s příběhy, které rozhodně všední nejsou. Společně se strážcem se mohou lidé vydat k nejznámějšímu cíli národního parku Pravčické bráně, nebo na méně frekventovaná místa, do Kyjovského údolí nebo na Brtnický hrádek. „Strážce přírody zná snad každý, málokdo však ví, jak pestrá a někdy až dobrodružná může jejich práce být,“ říká Pavel Benda, ředitel Správy NP, a dodává: “O tom, co všechno činnost strážce přírody obnáší, si návštěvníci si mohou udělat vlastní představu přímo v krásném prostředí národního parku.”

Spolu se strážcem parku se návštěvníci vydají na trasu dlouhou šest až osm kilometrů, její absolvování zabere v průměru čtyři až pět hodin. Návštěvníci by měli být vybaveni vhodným terénním oblečením, dobrou obuví a svačinou, včetně pití. Účast na exkurzích je bezplatná, předchozí rezervace není nutná. Bližší informace na www.npcs.cz.

Termíny exkurzí se strážci národního parku:

Za Pravčickou bránou: 14.7., 16.7., 28.7., 30.7., 11.8., 13.8., 25.8. a 27.8. (Sraz vždy v 9.15 hodin v Mezní Louce před informačním střediskem).

Do Kyjovského údolí: 23.7. a 6.8. (Sraz vždy v 10.00 hodin v Brtníkách před ústavem sociální péče).

Na Brtnický hrádek: 9.7. a 20.8. (Sraz vždy v 10.00 hodin v osadě Kopec (Brtníky) před restaurací U Oty (dříve U Vyskočilů).

 

Naše voda, ilustrační foto: Strážce národního parku České Švýcarsko Jan Lobotka při exkurzi pro veřejnost, autor: Richard Nagel

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě