Příští sobotu budou turisti čistit Ohři, hledají další dobrovolníky

10. dubna 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace

znecisteni-kanistry1

 

7. ročník čištění Ohře bude opět mezi městy Kynšperk nad Ohří a Sokolov. Čistit se bude celou sobotu, uvedl Ladislav Zoubek z tamního KČT.

Pro příchozí je připraveno z pátku na sobotu ubytování zdarma v tábořišti DRONTE Kynšpeku nad Ohří. Pro všechny účastníky je připraveno občerstvení po celý den čištění zdarma. Pluje se na raftech, nebo jiných plavidlech dle výběru. Povodí Ohře zajišťuje odvoz odpadu a dodá rukavice a igelitové pytle na odpad.

Sraz účastníků je od pátku 17. 4. 18 hodin do soboty 18.4. 9 hodin. Cíl: do 16 hodin v loděnici Dronte v Sokolově. Svoz účastníků zpět do Kynšperka na teplý gulášek.

Vhodné pro jednotlivce, skupiny vodáků, skautů, ochránců přírody a školy.

Zdroj: http://objednavka.dronte.cz/akce/vodacke-akce/83/detail/

Bližší informace a přihlášky pro účastníky, kteří půjdou po břehu:

Budou mít na starosti úsek Kynšperk-Dasnice (cca 5 km). Vlaky jedou z Citic směr Sokolov 13:41, 16:04 a 17:24 a směr Kynšperk 13:45 a 15:55. S sebou dobrou náladu a vhodnou obuv do mokrého prostředí – asi nejlépe holínky nebo kvalitní pohory.

Přihlášte se nejlépe do středy 15.4.2015 večer, abychom mohli nahlásit počet do Dronte (kvůli vybavení a občerstvení). Přihlášky adresujte: Ladislav Zoubek, e-mail: ladislav.zoubek@gymso.cz

Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace