Připomínáme: Za týden začíná konference Vodní nádrže 2017

Aktualizováno 29. září 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

přehrada Vranov

V brněnském hotelu Holiday Inn proběhne v příštím týdnu po dvou letech další dvoudenní konference Vodní nádrže 2017. Akce se koná pod záštitou ministrů zemědělství Mariana Jurečky a životního prostředí Richarda Brabce, a hejtmana jihomoravského kraje Bohumila Šimka.

Vodní nádrže 2017 je odborná vodohospodářská konference, jejímž cílem je přednášet a diskutovat témata jak z oblasti vodního hospodářství (transformace průtoků v nádržích, manipulace, technické problémy nádrží), tak i z oblasti limnologie a vodárenství (zdroje a transport živin v povodí nádrží, eutrofizace, ochrana vodních zdrojů aj.).

Úvodní den konference, úterý 3. října, je celý věnován odborným přednáškám a diskusím, večer od 19.00 je plánován společenský večer, ve středu 4. října pak budou přednášky pokračovat až do zakončení akce, která končí po závěrečném obědu ve 14.00 hodin.

Konference je rozdělena do šesti tematických bloků, čtyři z nich („20 let zkušeností od povodní v roce 1997“, „Správa a funkce vodních nádrží, výhledové nádrže“, „Plánování v oblasti vod“ a „Blok České fosforové platformy: Eutrofizace nádrží, transport a zdroje živin“) jsou na programu v úterý, další dva pak („Vliv sucha na vodní systémy a lidskou spotřebu“ a „Ochrana vodárenských nádrží, biomanipulace, další problémy“) ve středu.

Podrobný harmonogram konference najdete na: http://vodninadrze.pmo.cz/cz/stranka/program/

Na akci bude jako mediální partner přítomna i redakce portálu Naše voda a připraví z ní pro vás fotoreportáž a sumář nejzajímavějších příspěvků.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda  – Nina Havlová (vodní nádrž Vranov)

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Nejčtenější, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině, Rybářství a rybníkářství