Připomínáme: Ve čtvrtek začne v Praze velká odstávka vody

22. srpna 2016 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Nápoje a voda v potravinách

pitná voda cisterna zásobování

Jak již portál Naše voda v minulých dnech informoval, čeká pražskou vodohospodářskou síť na konci srpna jedna z nejrozsáhlejších oprav letošního roku s přímým vlivem na zásobování obyvatel.

Podle mluvčího společnosti Pražské vodovody a kanalizace (PVK) Tomáše Mrázka bude totiž ve dnech 25. až 29. srpna probíhat rekonstrukce na páteřním přivaděči DN600, kterým je zásobováno téměř sedmnáct tisíc odběratelů v Hostavicích, Dolních Počernicích, Kolodějích, Klánovicích, Běchovicích a Újezdě nad Lesy. Jedná se o investiční akci PVK, přičemž po dobu rekonstrukce bude přerušena dodávka pitné vody. Po ukončení montážních prací budou následovat proplachy vodovodních řadů, odběry vzorků a jejich následný rozbor v laboratoři. Kompletní obnovení dodávek pitné vody lze očekávat v pondělí 29. srpna.

PVK zajistí náhradní zásobování pitnou vodou v maximální možné míře. „Do ulic umístíme padesát cisteren. Podle požadavků odběratelů budeme nasazovat autocisterny. Po dohodě s místními samosprávami zamíří na vybraná místa kontejnery s balenou vodou,“ uvedl Mrázek. „Obyvatele vyzýváme, aby se pitnou vody předzásobili a v průběhu výluky s ní zbytečně neplýtvali,“ dodal.

Výluka se rovněž dotkne odběratelů mimo metropoli – v Šestajovicích, Úvalech, Květnici, Dobročovicích, Tuklatech, Rostoklatech, Škvorci, Třebohosticích a Stupici-Sibřině. Do těchto lokalit PVK vodu dodávají, ale vodohospodářskou infrastrukturu neprovozují. Náhradní zásobování pitnou vodou tak zajistí provozovatelé tamních sítí.

Zdroj: PVK, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace