Připomínáme: Některé turistické trasy v NP Šumava jsou uzavřeny

Aktualizováno 3. října 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

NP Šumava - uzavírky

Od pondělí 2. října platí zákaz vstupu na vybrané turistické trasy v okolí Schwarzenberského kanálu na Stožecku. Připomíná to mluvčí Národního parku Šumava Jan Dvořák, s tím, že důvodem je likvidace následků bouře, která se touto oblastí přehnala na konci srpna.

„Nechtěli jsme narušit závěr turistické sezóny více, než bylo nutné a tak jsme naplánovali zpracování a odvoz polomového dříví ve zvýšené míře až na začátek října,“ vysvětluje Dvořák. „Je potřeba zpracovat a odvést více než 50 tisíc kubíků dřeva, ideálně do doby, než cesty zapadají sněhem. To s sebou přináší velmi intenzivní provoz na některých turistických trasách, kudy budou kamiony odvážet dřevo,“ doplňuje náměstek ředitele Správy Národního parku Šumava Jan Kozel.

Z důvodu bezpečnosti jsou proto až do konce letošního roku uzavřeny turistické cesty:

Jelení Vrchy – Raškov

Rosenauerova kaplička – Jezerní smyk – Falešný metr – U buku – Říjiště

Říjiště – Chornice

Jelení Vrchy – Smolná Pec (Medvědí cesta)

Až do konce října stále platí uzavírka Medvědí stezky a Hraniční stezky a také vstup do lesních porostů mimo značené cesty.

Aktuální informace jsou dostupné také na internetových stránkách www.npsumava.cz nebo na facebooku NP Šumava, případně na informačním centru ve Stožci.

Naše voda, plánek oblasti: NP Šumava

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině