Připomínáme: Ministr Brabec zahájí v úterý konferenci WHO o životním prostředí

9. června 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

Afrika voda sucho

Ministr životního prostředí (MŽP) Richard Brabec v úterý 13. června zahájí 6. ministerskou konferenci WHO o životním prostředí a zdraví, která proběhne 13. – 15. června v Ostravě. Informovala o tom mluvčí MŽP Petra Roubíčková.

Ministři 53 evropských zemí zde budou utvářet program Evropy v oblasti životního prostředí a zdraví v nové éře udržitelného rozvoje. Podle WHO stojí za podstatnou částí úmrtí a nemocí v Evropě stále častěji environmentální rizika, která výrazně přispívají k nepřenosným nemocem. Těmto úmrtím by však bylo možné předejít. Na konferenci mají ministři zdravotnictví a ministři životního prostředí z 53 zemí v evropské oblasti WHO podle očekávání přijmout ministerskou deklaraci, prostřednictvím které se zavážou jednat. Dokumenty a další informace o konferenci lze najít na internetové adrese: http://www.euro.who.int/en/ostrava2017.

Konferenci pořádá regionální kancelář Světové zdravotnické organizace pro Evropu v partnerství s Evropskou hospodářskou komisí OSN a Programem OSN pro životní prostředí a hostí ji vláda České republiky, Moravskoslezský kraj a město Ostrava.

Konference WHO bude probíhat od 13. do 15. června 2017 v Multifunkční aule Gong (Ruská 2993, 703 00 Ostrava-Vítkovice)

Kompletní program celé konference a všech doprovodných akcí najdete zde: http://www.euro.who.int/en/media-centre/events/events/2017/06/sixth-ministerial-conference-on-environment-and-health/read-more.

Naše voda, ilustrační foto: Veolia

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Prevence povodní, voda v krajině