Co přináší dubnové číslo časopisu Sovak

Aktualizováno 22. dubna 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

Vodohospodářská stavba roku březen 2017

Číslo 4/2017 časopisu Sovak, které v těchto dnech vyšlo, má na obálce fotografie čistírny odpadních vod Blatnička a vztahuje se k obsáhlému rozhovoru Jiřího Hrušky s ředitelem společnosti Vodovody a kanalizace Hodonín, a.s. Pavlem Koubkem. Informuje o tom web sovak.cz.

Uvedený rozhovor má název Skupinový vodovod Horňácko je mojí srdeční záležitostí. Vedle řady statistických údajů o společnosti jsou v něm shrnuty její největší investiční akce od roku 2005 až po současnost, uveden je i vývoj cen vodného a stočného, výhled zásobování regionu pitnou vodou a jeho odkanalizování.

Představeny jsou všechny Stavby přihlášené do soutěže Vodohospodářská stavba roku 2016, jejíž vítězové jsou krom jiného uvedeni v článku Jana Plechatého Setkání vodohospodářů při příležitosti Světového dne vody 2017. V čísle nechybí ani pravidelná rubrika krátkých zpráv Z regionů. Financování obnovy vodárenských věží a dalších objektů průmyslového dědictví se věnuje článek Dagmar Koželuhové. Důležitá je Informace o studijním programu Provozovatel vodovodů a kanalizací, který na podzim pro zájemce otevírá SOVAK ČR.

Co vše dubnové číslo časopisu Sovak přináší, můžete zjistit z Obsahu zde.

Zdroj:www.sovak.cz, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová (předávání cen vodohospodářská stavba roku)

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Statistiky a kauzy, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace