Přijaté závazky v odpovědném hospodaření splní Nestlé do konce roku 2020

13. března 2014 | Rubrika: Nápoje a voda v potravinách , Podnikání s vodou a zákony

Orlík - DSCN1787

Světová potravinářská jednička – společnost Nestlé, přijala kromě dalších závazků týkající se odpovědného podnikání a výroby potravin také pět závazků týkající se oblasti vody. Ty hodlá splnit nejpozději do konce roku 2020.

Informoval o tom na základě zprávy společnosti o „Vytváření sdílených hodnot v Nestlé za rok 2013“ Vratislav Janda z marketingového oddělení Nestlé ČR. Zmiňované závazky v oblasti vody jsou: Dosažení efektivního hospodaření s vodou napříč celým byznysem, Obhajoba a podpora politik efektivního hospodaření s vodou, Efektivní nakládání s odpadní vodou, Zapojení dodavatelů, především v zemědělství a Zvýšení povědomí o ochraně a přístupu k vodě ve společnosti.

Uvedené závazky Nestlé již v současné době v praxi naplňuje – spolu s portálem Naše voda je například partnerem, ale také hlavním sponzorem studentské soutěže „Pro vodu“ dotující a propagující projekty zaměřené především na šetření s vodou. Sama společnost Nestlé pak podle zmiňované „Zprávy“ snížila v roce 2013 v porovnání s rokem 2005 celkovou spotřebu vody na tunu svých výrobků o 33 procent.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace