Při vánočních prodejích kaprů zjistili veterináři jen tři procenta závad

21. ledna 2014 | Rubrika: Nápoje a voda v potravinách , Podnikání s vodou a zákony

Prodej-ryb--328x217

V posledních týdnech loňského roku uskutečnili inspektoři veterinárních správ přes 600 kontrol podmínek sezónních prodejů ryb, přičemž ve 20 případech zjistili závady. Informoval o tom dnes mluvčí Státní veterinární správy ČR (SVS) Josef Duben.

Nejvíce pochybení bylo podle Dubna administrativního rázu –  někteří prodejci včas nenahlásili, kdy a kde budou ryby prodávat. Na dalším místě to bylo špatné nakládání s odpady (prodejce nebyl schopen doložit, jak odpad likviduje) a za další to bylo neodborné nakládání s používanými nástroji a nevhodné omračování. Ve všech případech bylo zahájeno správní řízení za účelem udělení pokuty, ty se budou pohybovat v řádu tisíců korun.

Podle mluvčího SVS byly také zjištěny dva případy špatného označení „třeboňský kapr“(porušení souladu se specifikací dle nařízení 1151/2012), čímž byli zákazníci uváděni omyl. V tomto případě musejí prodejci v Plzeňském kraji a v Praze počítat s udělením citelnější pokuty, neboť jde o klamání zákazníků. To znamená, že se pokuta bude pohybovat v řádu desetitisíců korun.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Rybářství a rybníkářství, Voda a naše peněženka