Při úklidu okolí řek nasbírali dobrovolníci na Karlovarsku 15 tun odpadu

Aktualizováno 27. dubna 2016 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

Ohře - IMG_3320

V letošním roce proběhlo jedno z nejvýznamnějších čištění řek v Karlovarském kraji za poslední roky. Jak přitom informoval mluvčí státního podniku Povodí Ohře Jan Svejkovský, během posledních dvou sobot, 16. a 23. dubna 2016, byly vyčištěny zejména řeky Ohře, Teplá a Bystřice.

Hlavním pořadatelem akce byly Místní akční skupiny Sokolovska a Karlovarského kraje, dále Vodácká Ohře a Dronte, jedním ze spolupořadatelů bylo i Povodí Ohře. Jeho vkladem bylo nejen materiální, personální, ale i finanční přispění k celé akci. Během obou sobot se akce zúčastnilo na 600 dobrovolníků, spotřebovalo se více než 700 párů ochranných rukavic, naplnilo se více než 1000 pytlů na odpad a posbíralo se minimálně 15 tun odpadu, který nyní již leží na skládkách.

Podnik Povodí Ohře přispěl na akci poskytnutím ochranných rukavic, pytlů na odpadky, plachet na uložení odpadků v lodích, svozem odpadu, jeho tříděním a zaplacením skládkovného. „Finální částku ještě nemáme k dispozici, ale již nyní jen na skládkovném podnik zaplatil přes 30 tisíc korun,“ konstatoval Svejkovský a zároveň poděkoval všem dobrovolníkům, kteří jsou ochotni udělat něco pro své okolí.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda (břehy Ohře)

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Prevence povodní, voda v krajině, Statistiky a kauzy