I přes nedostatek vody se o víkendu uskuteční některé vodácké akce

1. května 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Podnikání s vodou a zákony

vodáci raft cz - doubrava_110

Podle aktuálních údajů zveřejněných na vodáckém serveru raft.cz se na rozdíl od předchozího období uskuteční v průběhu blížícího se víkendu plánované vodácké akce v sobotu 3. května.

Například státní podnik Povodí Labe odpustí pro tyto účely vodu z přehrady Pastviny na vodáckou akci plánovanou na 3. května, neboť hladina nádrže neklesla dosud pod stanovenou mez. Také tradiční „Odemykání Mže“ ve stejný den, tedy v sobotu třetího května se podle vodáckého serveru uskuteční. Vodní dílo Lučina je totiž v současné době naplněné na 97 procent.

Zájemci o účast v 6. ročníku Odemykání Mže vyplouvají zhruba v 11.00 hodin od mostu pod přehradou Lučina (obtížnější úsek WWII) nebo od mostu ve Světcích, kde proběhne ve 12.00 hodin odemknutí řeky. Plavba končí pod Tachovem ve vodácké loděnici u Minerálky, kde bude připraveno posezení s hudbou a občerstvení do pozdních večerních hodin. Bližší informace o akci se lze dozvědět na tel: 604 954 568, Vodácký oddíl Tachov.

Naše voda podle www.raft.cz, ilustrační foto Václav Lebduška, raft.cz

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině