K přehradě Olešná opět míří stovky lidí

15. dubna 2018 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

Olešná přehrada Vodárenství

Velkému zájmu se znovu těší cyklostezka kolem přehrady Olešná na Frýdecko-Místecku. Připomíná to partnerský portál vodárenství.cz., s tím, že technické služby přehradu tradičně uklidily po zimě na konci března.

Její úklid do konce roku proběhne ještě nejméně sedmnáctkrát. Velký zájem je rovněž o multifunkční hřiště. Letos už se návštěvníci mohou těšit na koupání v samotné nádrži. Oblíbená rekreační nádrž byla do loňského září několik měsíců bez vody kvůli těžbě sedimentů. Napouštění nádrže spustili vodohospodáři v květnu. Správce, jímž je Povodí Odry, vytěžil v roce 2016 a 2017 z vodního díla 190 tisíc kubíků nánosů, které se na dně přehrady ukládaly přes 50 let a místy dosahovaly výšky 2,5 metru. Díky akci se zvýší kvalita vody v nádrži. Čištění se dotklo také přilehlého rybníku Řehánek. Přehrada na řece Olešná byla vybudována v letech 1960-1964. Zásobní objem je 3,5 milionu kubíků, zatopená plocha dosahuje 88 hektarů.

Zdroj a foto: www.vodarenstvi.cz

 

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině