Přehrada v Bašce je po roce plná vody

Aktualizováno 7. července 2013 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Přehrady a vodní díla

240320132481

Odbahnění nádrže v Bašce na severní Moravě je u konce, a tak lidé, kteří mají tuto lokalitu v oblibě, zde mohou bez obav skočit do vody. Uvedlo to Radio Impuls.

Povodí Odry si od akce, která trvala zhruba rok, slibuje lepší protipovodňovou funkci vodního díla, ale také kvalitnější vodu. V to doufá i starostka Bašky Irena Babicová. „Myslím, že to ukáže až čas, je ale pravda, že lidé se tam už koupou,“ řekla radiu. „

„Odbahnění nádrže bylo prováděno v rámci protipovodňových opatření, součástí akce byla oprava zaústění Baštice. V neposlední řadě bylo účelem odbahnění nádrže zvýšení kvality vody,“ řekl mluvčí Povodí Odry Čestmír Vlček.

„V současné době je nádrž již napuštěna na výši zásobní hladiny, která je oproti stavu před odbahněním snížena o deset centimetrů. Kvalita vody je velmi dobrá, je zde možné koupání. Pro zajímavost uvádím, že krajská hygienická stanice informuje o kvalitě vody v nádrži na tabuli, která je umístěná na pláži. Uvádí současný stav, ale také historii kvality vody v nádrži,“ doplnil.

Zdroj: Radio Impuls

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Přehrady a vodní díla