Předseda ÚOHS Rafaj zrušil pokutu 90 000 korun

16. října 2017 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Podnikání s vodou a zákony

opravy SVS

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj zrušil pokutu 90.000 korun pro Vodohospodářské sdružení (VHS) Turnov. Tendrem na kanalizaci a vodovod pro 25 rodinných domů a dva bytové domy v Lomnici nad Popelkou se budou znovu zabývat jeho podřízení, zjistila ČTK z webu úřadu.

Vodohospodářské sdružení se k pokračujícímu řízení nechce vyjadřovat. „Zatím není k čemu. Kontrola pokračuje, počkáme na konečný výsledek,“ uvedl předseda Rady sdružení VHS Turnov Milan Hejduk.

Vodohospodářské sdružení uzavřelo smlouvu s vybranou firmou bez otevřeného tendru. Úřad dosud tvrdil, že tento postup mohl podstatně ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky. Vodohospodářské sdružení Turnov navíc na svém profilu údajně pozdě zveřejnilo smlouvu s vybranou firmou. Cena zakázky dosáhla téměř osmi milionů korun. Teoreticky vodohospodářskému družení hrozila pokuta až téměř 800.000 korun. Při stanovení její konečné výše ale ÚOHS přihlédl k okolnostem případu.

Nyní začne správní řízení nanovo. Podle Rafaje mají jeho podřízení přihlédnout k možné příznivější právní úpravě účinné v době vydání napadeného rozhodnutí. Rozhodnutí v případu to může zcela změnit.

Zdroj: ČTK, ilustrační foto archiv Naše voda

 

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Statistiky a kauzy, Vodovody a kanalizace