Předseda představenstva PVK Martin Vlasta skončil ve své funkci

10. února 2012 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Vodovody a kanalizace

IMG_7128 - Praha - Vltava večer

Dozorčí rada Pražské vodohospodářské společnosti (PVS) odvolala šéfa představenstva Martina Vlastu. Společnost to oznámila na svých webových stránkách pvs.cz.

Vlasta od loňského podzimu, kdy v PVS skončil generální ředitel Otakar Novotný, podnik vedl. Podle mluvčí PVS Jany Almerové byl na místo Vlasty jmenován Vladislav Černý. Ten je radní TOP 09 z Prahy 8 a obchodní ředitel Vodohospodářské společnosti Benešov.

PVS je správcem vodohospodářského majetku hlavního města Prahy, Úpravny vody Želivka, a.s. a Zdroje pitné vody Káraný a.s. PVS je odpovědná za udržování vodovodní sítě a kanalizační soustavy v provozuschopném stavu, za její obnovu a rozvoj. Hlavním úkolem PVS je vytvořit ve správě vodohospodářského majetku a svojí investorsko-inženýrskou činností podmínky pro zásobování kvalitní pitnou vodou a odpovídající odvádění a čištění odpadních vod pro občany hlavního města Prahy. Firma pracuje každý rok se zhruba třímiliardovým rozpočtem. V roce 2010 vykázala čistý zisk třicet milionů korun.

Naše voda, www.pvs.cz

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Vodovody a kanalizace