Pražské vodovody a kanalizace začínají s deratizací kanalizace

30. března 2012 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Vodovody a kanalizace

potkan

Na základě smlouvy mezi Magistrátem hlavního města Prahy a akciovou společností Pražské vodovody a kanalizace (PVK) provádí PVK dle platného harmonogramu od dubna do konce října 2012 plošnou deratizaci stokové sítě. Upozornil na to dnes mluvčí PVK Ondřej Pokorný.

Na deratizaci bude vydáno celkem zhruba pět milionů korun a spotřebuje se zhruba 14 000 kilogramů nástrah. Celkem bude ošetřeno 14 000 kanalizačních vstupů.

Kanalizační síť je domovem velkého množství potkanů, kterých se v Praze odhaduje na několik milionů kusů. „Nejenom zbytky u popelnic, ale také tím, co vše doma spláchneme, rozdrtíme v drtičích kuchyňských odpadků a naházíme do kanálů, přispíváme k životu těchto škůdců,“ připomíná mluvčí.

Deratizace stokové sítě se dělá průběžně celý rok a po celé Praze, místa s výskytem potkanů se kontrolují častěji. Plošná deratizace stokové sítě probíhá podle harmonogramu na území Prahy souběžně s deratizací na povrchu, kterou provádí jiná firma. Harmonogram je vždy konzultován a schválen Hygienickou stanicí Prahy. PVK používá Hubex –požerové nástrahy vhodné do vlhkého prostředí. Pravidelnou deratizací v kanalizaci se drží počet potkanů na přiměřené úrovni, ale hodně potkanů je také na povrchu okolo popelnic a v neošetřované zeleni, kam obyvatelé vyhazují odpadky. Také zvýšený stavební ruch vyhání potkany z kanalizace na povrch.

Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Vodovody a kanalizace