Pražské vodovody a kanalizace mají vlastní logo

20. září 2013 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Voda a naše peněženka

logo PVK

S cílem srozumitelněji prezentovat dodavatele vodárenských služeb v Praze se Pražské vodovody a kanalizace, a.s., (PVK) rozhodly vytvořit a používat vlastní logo. Informoval o tom dnes mluvčí PVK Ondřej Pokorný.

Dosud totiž PVK používaly logo svého akcionáře – společnosti Veolia Voda. Nové logo PVK se od pondělí 23. září začne postupně objevovat na tiskovinách, fakturách, autech, atd. K tomuto kroku bylo přistoupeno na základě výsledků průzkumu spokojenosti, ze kterého vyplynulo, že Pražané mají jen malé povědomí o názvu svého dodavatele, který pro ně zajišťuje dodávku pitné vody a odvádění a čištění vody odpadní. Nové logo by mělo přispět k účinnější prezentaci společnosti PVK u svých odběratelů a správně je nasměrovat při řešení nejrůznějších dotazů a požadavků nebo hlášení poruch a havárií.

Nový symbol Pražských vodovodů a kanalizací navazuje na původní značku PVK. Je tvořen linkami, které stylizují měření výšky vodní hladiny a siluetou Mostecké věže evokující Prahu. Červená barva navazuje na barvu loga společnosti Veolia Voda – akcionáře PVK a logo hlavního města Prahy.

Pražské vodovody a kanalizace jsou provozovatelem vodohospodářského majetku hlavního města Prahy, jejich 100% akcionářem je společnost Veolia Voda.

Naše voda, logo: PVK

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace