Pražské vodovody a kanalizace odhalily letos 277 černých odběrů vody

Aktualizováno 27. října 2011 | Rubrika: Voda a naše peněženka , Vodovody a kanalizace

IMG_6668 pumpa

Pražské vodovody a kanalizace, a.s. (PVK) za tři čtvrtletí roku 2011 odhalily 277 případů černých odběrů vody a také černé produkce odpadních vod. Informoval o tom dnes mluvčí PVK Odnřej Pokorný.

Z uvedeného množství byly podle Pokorného prokázány v 58 případech černé odběry vody a ve 219 případech se jednalo o produkci odpadních vod. Za tyto přestupky PVK fakturovaly téměř 2,5 milionu korun.

Odhalování černých odběratelů věnují PVK stále větší pozornost. Příčina vzniku černé produkce odpadních vod byla ve všech 219 případech nepřihlášená kanalizační přípojka. V případě černých odběrů vody PVK nejčastěji zaznamenaly neoprávněnou manipulaci s vodoměrem, a to v 59 procentech případů, a dále neevidovanou vodovodní přípojku nebo propojení pomocí trubky. PVK provádějí vytipování potencionálních černých odběrů (neoprávněné vypouštění odpadních vod) kontrolou odběrných míst z databáze PVK. Když stávající smlouva na vodné neobsahuje ujednání o odvádění odpadních vod kanalizací pro veřejnou potřebu, provedou v nemovitosti kontrolu. PVK také kontroluje objekty, které nejsou v její databázi (jedná se o vlastní studně) s ohledem na napojení do veřejné kanalizace. Stav vypouštění odpadních vod zjišťuje PVK také pomocí kamerového průzkumu a speciálních úkonůvedoucích k jejich odhalování. Černé odběry jsou zjišťovány z 80 procent u občanů a zhruba z 20 procent u firem.

Naše voda

Související rubriky: Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace