Pražské Primátorky proběhly i letos za účasti Povodí Vltavy

7. června 2016 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

Praha - Vltava - Hradčany - IMG_9479

Tradiční již 103. ročník legendárního veslařského závodu Primátorek, který se v Praze konal od 3. do 5. června, mohl i letos počítat s podporou státního podniku Povodí Vltavy. Informoval o tom mluvčí Povodí Vltavy Hugo Roldán.

Na organizaci závodu se Povodí Vltavy podílelo hned několika způsoby. Povodí jednak zaštítilo závod skifu žen, který vyhrála Krystýna Fleissnerová. Té následně předal ocenění generální ředitel Povodí Vltavy Petr Kubala. Pro zdárný průběh závodu ale také Povodí Vltavy zajistilo dostatečný (nadlepšený) průtok vody. Organizaci závodu kromě toho Povodí podpořilo částkou 90 000 korun. „Primátorky vnímáme jako závod prezentující naši krásnou Vltavu i její okolí a jsme rádi, že se můžeme, byť jen drobně, podílet na jeho pořádání a organizaci. Naším cílem je dostat co nejvíce lidí k vodě za účelem relaxace, odpočinku a rekreace, a s tím souvisí i naše podpora vodním sportům,“ uvedl k akci Kubala.

Skif žen je dámskou obdobou Jarního skulérského závodu. Platilo pro něj od prvního ročníku až do roku 1994 stejné ustanovení jako pro skifaře. Startovat směly pouze ty veslařky, které nezískaly titul v kterékoliv párové disciplíně na domácím šampionátu. Zakladatelem se stal ČVK Praha v roce 1959. Tentýž oddíl pořídil za přispění tehdejšího ONV Praha 15 věčně putovní cenu. Do roku 1984 jezdily skifařky na trati 1000 metrů, po prodloužení dráhy žen Mezinárodní veslařskou federací  se i tento závod o Stuhu Podolí jezdí na trati dvou kilometrů.

Letošní regaty se účastnil rekordní počet veslařů – 1 274 ve 175 posádkách. Závody shlédlo na 250 000 televizních diváků přímého přenosu a záznamu. Více informací na www.primatorky.cz

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Přehrady a vodní díla