Pražská radnice doporučuje lidem udělat si z žump nádrž na vodu

22. února 2013 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Voda a naše peněženka

vodní nádrž ze žumpy

Kvůli stále stoupajícím cenám vodného a stočného lidé vymýšlí, jak šetřit na vodě. Jak přitom napsal deník Metro, radnice Prahy 12 jim proto doporučuje, aby starou žumpu přeměnili na nádrž na dešťovou vodu.

V některých okrajových městských částech Prahy si musí lidé stále vystačit s žumpu. Co s ní ale udělat ve chvíli, kdy město zavede splaškovou kanalizaci? Radnice Prahy 12 doporučuje svým občanům, aby se jímky zcela nezbavovali. „Voda, zvláště pak pitná, je vzácná surovina. Každý z nás jí denně spotřebuje desítky litrů. A není zadarmo, ceny vodného a stočného neustále rostou a tento trend se zřejmě nezmění. Proto představujeme občanům jednu z možností, jak efektivně využít dešťovou vodu a ušetřit tak náklady na vodné a případně i stočné,“ radí obyvatelům na stránkách Prahy 12 místostarostka pro životní prostředí Eva Tylová.

Dešťová voda se doporučuje především na zalévání květin či splachování toalety. Někteří lidé ji také částečně používají na praní špinavého prádla. V takovém případě je však již lepší si pořídit kvalitní přístroj na filtraci vody, který ji zbaví od nežádoucích látek.

Zdroj: Metro

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace