V Praze vznikají dva nové rybníky, letos jich bude celkem šest

25. srpna 2016 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

stromovka rybník srpen 2016

V Praze vznikají dva nové rybníky. Informuje o tom zpravodajství ČTK s tím, že jeden bude v chystaném parku Zahrádky ve Vysočanech, druhý pod lesoparkem Cibulka v Motole.

Letos už byly dokončené další čtyři, dva ve Stromovce a po jednom v Hloubětíně a na okraji Kunratického lesa. Magistrát o tom dnes informoval v tiskové zprávě. Ve Stromovce se dokončuje jižní rybník (portál Naše voda uveřejnil nedávno fotoreportáž o procesu revitalizace rybníků ve Stromovce), severní už je napuštěný. Jsou na nich i nová dřevěná mola. Na jaře byl napuštěný nový Polifkův rybník v Hloubětíně, který vznikl na místě zaniklého koupaliště. Nová vodní plocha vznikla také v prostoru suchého poldru i na okraji Kunratického lesa na Roztylském potoce.

„Rybníky jsou nejen důležitým faktorem, který pozitivně ovlivňuje klima v Praze, a to především v letních měsících, ale plní také funkci rekreační. Praha bude v těchto investičních akcích pokračovat i v dalších letech,“ uvedla pražská radní pro životní prostředí Jana Plamínková. Magistrát podle ní připravuje například stavbu rybníka na Libušském potoce na dolním konci Modřanské rokle nebo v Bohnickém údolí.

Lesy hlavního města Prahy spravují v metropoli desítky rybníků. Největší z nich jsou Velký Počernický rybník nebo Kyjský rybník.

Zdroj: ČTK, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová (rybník – Stromovka)

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině, Rybářství a rybníkářství