V Praze a ve Vodňanech proběhne Česko-izraelský vodohospodářský seminář

20. října 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

Izrael - Mrtvé moře

Ode dneška až do čtvrtka se na dvou místech v ČR – Praze a Vodňanech, uskuteční v pořadí již 3. Česko-izraelský vodohospodářský seminář. Portál Naše voda o tom informoval vrchní ředitel sekce vodního hospodářství ministerstva zemědělství Pavel Punčochář.

Z programu semináře, který má Naše voda k dispozici vyplývá, že součástí několikadenní akce bude i exkurze izraelské delegace v novém dispečinku Pražských vodovodů a kanalizací (v úterý 21. října) a další exkurze ve Výzkumném ústavu rybářském a hydrobiologickém (VÚRH) a Jihočeském výzkumném centru akvakultury a biodiverzity hydrocenóz (CENAKVA) ve Vodňanech (ve středu 22. října).

Česko-izraelská spolupráce ve vodohospodářství má mnohaletou tradici a je pro obě strany velmi výhodná. Pro ČR jsou například přínosem zkušenosti izraelské strany v efektivitě využívání vody nebo intenzivní akvakulturní produkce ryb, což jsou oblasti, v nichž je Izrael světovou jedničkou.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Petr Havel

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Prevence povodní, voda v krajině, Rybářství a rybníkářství, Vodovody a kanalizace