V Praze se uskutečnilo první otužilecké Las Vegas

Aktualizováno 17. prosince 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

otužilci - Las Vegas 2015 - MG_8722

Celkem 11 otužilců – členů České otužilecké unie (ČOU) se ve středu 16. prosince večer ponořilo do ne zas tak chladných vod Vltavy, aby odstartovali tradici otužilecké „Las Vegas“. Na akci byla i redakce portálu Naše voda a připravila pro vás foto a video dokumentaci. Foto – klikni zde!

Otužilecké Las Vegas představuje podle předsedy ČOU Vladimíra Komárka zpestření otužilecké sezóny, která každoročně začíná první říjnovou neděli koupáním v řece Punkvě v Moravském krasu a končí následující rok zhruba v polovině dubna. Inspirací pro otužilecké Las Vegas se stalo podle Komárka stejnojmenné město, které je plné světel a neónů. Otužilci se proto ozdobili pro středeční večerní koupel ve Vltavě barevnými světly tak, aby se na vodě tvořily světelné efekty.

Akce se uskutečnila v Praze 4 – Modřanech, na konci Lodnické ulice, a podle Komárka šlo o první české otužilecké Las Vegas. „Doufám, že příští rok nás tady bude více a budeme také více a lépe osvětleni,“ věří Komárek.

Ještě tento týden proběhne na stejném místě další akce ČOU – tradiční akcí je křest otužilců, při kterém jsou noví otužilci pokřtěni ze džbánu vltavskou vodou s ledem a magickými formulkami přijati za právoplatné otužilce. Otužilci mívají různé barevné masky, paruky, historické plavky apod. Očekává se účast plavců z různých míst republiky. Křest otužilců se koná v neděli 20. prosince 2015 v 11:30.

Dokumentaci z Las Vegas si můžete tradičně prohlédnout na facebookové verzi našeho portálu.

Naše voda, ilustrační foto, fotoreportáž a videoreportáž: Naše voda – Nina Havlová

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony