V Praze se uskuteční prestižní setkání vodohospodářů – VODA FÓRUM 2012

20. března 2012 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Podnikání s vodou a zákony

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ve dnech 29. až 30. května se v pražském Clarion Congress Hotel uskuteční 1. mezinárodní bienální konference VODA FÓRUM 2012, jehož pořadatelem a odborným garantem je Sdružení oboru vodovodů a kanalizací ČR (SOVAK).

Podrobgnosti o konferenci lze již v současné době najít na webových stránkách www.voda-forum.cz. Součástí akce bude celá řada jednání představitelů vodohospodářského oboru – a to nejen z pohledu České republiky, Evropské unie, ale i dalších zahraničních zemí. Za zmínku stojí aktivní účast Evropské komise DG ENVI, která při konferenci pořádá workshop na téma pitná voda.

V těsném „závěsu“ bude na konferenci navazovat i zasedání komise pro pitnou vodu působící při EUREAU (European Federation of National Associations of Water and Waste Water Services). Na uvedené téma bude jednat cca 50 zástupců 23 zemí EU a dále Norska, Švýcarska či Chorvatska.

„Mezi hlavní témata samozřejmě patří přehled platné legislativy EU, včetně detailního pohledu na související právní problematiku. Nesmíme opomenout ani zdroje financování a ekonomické regulace vodohospodářského oboru, nebo stále aktuální problematiku vodních toků jako zdrojů pitné vody. V neposlední řadě se budeme věnovat také vymezení vztahu mezi odpadními vodami a odpady“, slibuje František Barák, předseda představenstva SOVAK ČR.

Konference VODA FÓRUM navazuje na Mezinárodní vodohospodářskou výstavu VODOVODY – KANALIZACE, která přešla na dvouletou periodicitu konání. V sudých letech se tak bude konat mezinárodní konference VODA FÓRUM se svojí doprovodnou výstavou, v lichých letech, tedy v roce 2013 se uskuteční další ročník výstavy VODOVOY – KANALIZACE.

Petr Havel

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace