V Praze dnes otevřeli unikátní ledový bar, hosté mohou popíjet „mražené“ pivo

Aktualizováno 6. března 2012 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Nápoje a voda v potravinách

ICEBAR_PRAGUE_(1)

Celkem 150 kusů ledových panelů o celkové váze 21 tun bylo zapotřebí k vybudování unikátního Ice baru, který dnes slavnostně otevírá v budově Karlových lázní na Smetanově nábřeží 1 v centru Prahy. Informovala o tom PR managerka společnosti Heineken Kateřina Beute.

Podle Beute jde o vůbec první zařízení tohoto druhu v ČR, které mohou hosté navštívit celoročně i v případě, kdy budou venku panovat třicetistupňová vedra. Partnerem podniku je právě společnost Heineken – v podniku se totiž bude točit Heineken Extra cold. Provozovatelem a investorem Ice baru je podnik Karlovy lázně.

Podstatou systému Heineken Extra Cold  je vychlazení piva na teplotu těsně pod bodem mrazu. Pivo Heineken, jehož teplota se blíží 0° C, se čepuje do předem namražených sklenic. Zchlazení piva na teplotu kolem nuly zajišťuje dodatečný chladič a také pípa, která je na povrchu pokryta ledem. Výsledkem je v ideálních podmínkách pivo s teplotou cca -2 °C. Česká piva se běžně podávají vychlazená na teplotu kolem 6 – 7°C.

„Předpokládáme, že si atraktivní posezení v minus sedmi stupních Celsia budou do budoucna vychutnávat nejen domácí hosté. Doufáme, že přitáhne i zahraniční turisty. Také proto interiér zdobí například ledová napodobenina Karlova mostu nebo mlýnské kolo z 15. století,“ přibližuje novinku manažer prémiové značky Heineken v ČR Richard Gažo.

Ledový bar o velikosti čtyřiceti metrů čtverečních současně pojme dvacet návštěvníků, kteří budou při vstupu vybaveni teplým oblečením. „Vzhledem k teplotě budou dovnitř chodit dvacetičlenné skupinky na dvacet minut,“dodává Richard Gažo.

Ice bar na Smetanově nábřeží bude fungovat po celý rok, což je zatím u nás rarita. První Ice bar nabízí své služby od poloviny ledna na střeše jednoho z pražských hotelů. V tomto případě existence baru logicky záleží na počasí: když přijde obleva, roztaje.

Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Nápoje a voda v potravinách