V Praze bylo o vánočních svátcích minimum havárií vody

29. prosince 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

PVK havárie vozidlo - IMG_2724

Poměrně klidné období z hlediska počtu havárií zažili o vánočních svátcích zaměstnanci Pražských vodovodů a kanalizací (PVK), ale i obyvatelé hlavního města. Informoval o tom dnes mluvčí PVK Tomáš Mrázek.

 „Od Štědrého dne do neděle jsme zaznamenali osm havárií. Sedm bylo na vodovodním řadu a jedna na přípojce,“ uvedl mluvčí. Nejvýznamnější událostí byla přitom havárie vodovodního řadu o průměru 300 milimetrů ve čtvrté městské části v ulici Sdružení v podjezdu pod severojižní magistrálou. Vznikla v neděli 28. prosince v šest hodin ráno a oprava byla ukončena v podvečerních hodinách téhož dne. „Havárie se dotkla 6 285 odběratelů. Náhradní zásobování vodou jsme vzhledem ke klimatickým podmínkám zajišťovali rozvozem pitné vody autocisternami,“ upřesnil Mrázek.

I na přelomu starého a nového roku budou desítky zaměstnanců PVK v pohotovosti. Nepřetržitě bude v provozu zákaznická linka 840 111 112, dále je nás možné kontaktovat přes e-mail info@pvk.cz. V případě mimořádných událostí doporučujeme sledovat webové stránky www.pvk.cz, kde v sekci havárie lze nalézt v režimu on-line informace o haváriích, postižených místech, o náhradním zásobování pitnou vodou či o předpokládané době ukončení opravy.

Zákaznické centrum v Dykově ulici má na konci tuto otevírací dobu:
pondělí 29. 12. – 8 až 15 hod.
úterý 30. 12. – 8 až 15 hod.
středa 31. 12 – 8 až 12 hod.

Oddělení dokumentace vodovodních a kanalizačních přípojek PVK v Hostivaři je až do 4. ledna 2015 uzavřené. Do 19. ledna 2015 budou vyřizovány pouze požadavky podané osobně nebo telefonicky na číslo 272 172 429. Příjem e-mailových požadavků na poskytnutí podkladů z dokumentace přípojek bude obnoven 20. ledna 2015.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Statistiky a kauzy, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace