Pražané mají možnost objednat si čerstvé mléko s dovozem až do domu

Aktualizováno 24. října 2011 | Rubrika: Nápoje a voda v potravinách , Voda a naše peněženka

IMG_0068_rozvoz_mléka

Mlékařská auta z projektu „Mléko z farmy“ sedláků Stanislava Němce a Jana Millera si našla cestu do centra metropole. Čerstvé mlékárenské výrobky si tak mohou koupit mimo jiné  zaměstnanci administrativních budov, úředníci a Pražané žijící poblíž centra města.

„O tom poslat dodávky do čtvrtí přiléhajících k jádru Prahy nás přesvědčili sami zákazníci. Psali nám, že jim náš vůz před domem často ujede mezitím, co jsou v práci a podobně jsou na tom prý i jejich kolegové v zaměstnání,“vysvětlil majitel Němcovy selské mlékárny Radonice a spoluautor projektu Mléko z farmy Stanislav Němec a dodal, že od zavedení tras do pražského centra je dříve odrazovala hlavně hustota tamního provozu, která může způsobit občasná zpoždění v jízdním řádu  mobilních mlékáren. „Doufám proto, že lidé budou zpočátku, než se naši řidiči seznámí se záludnostmi nových tras a vyřešíme případné drobné nedostatky, shovívaví,“ doplnil Němec.

Bučení doprovázené cinkotem kravských zvonců a zvoláním: „Vezeme Vám mléko!“ od října ohlašuje příjezd mlékařů v Nuslích, Vršovicích, Strašnicích, Podolí a na Žižkově. „Nadále ale zahušťujeme stávající síť zastávek v okrajovějších částech Prahy, a tak v říjnu vznikla nová prodejní místa v Bráníku a Krči a od listopadu se na ně mohou těšit lidé v Jinonicích a Radlicích,“ upozornil Němec.

Zejména na milovníky čerstvých mléčných výrobkůby měla oslovit nabídka nazvaná Individuální závoz 1000+. „Pokud se skupina zájemců ať už ve firmě nebo v obyčejném domě domluví a objedná si naše dobroty v minimální hodnotě tisíc korun, udělá si řidič na pravidelné trase zajížďku a dopraví jim objednávku přímo až na místo určení,“ informoval Němec. Abyste se však s vaším nadřízeným nebo sousedem nepřetahovali o poslední jogurt či lahev mléka, je nutné tyto velké objednávky vyplnit a odeslat prostřednictvím jednoduchého formuláře na internetové adrese www.mlekozfarmy.cz v záložce Individuální závoz 1000+, a to nejpozději do 17:00 hodin den před rozvozem.

Podrobnosti o projektu Mléko z farmy a výrobcích Němcovy selské mlékárny Radonice naleznete na internetové adrese http://www.mlekozfarmy.cz/

Naše voda

Související rubriky: Nápoje a voda v potravinách, Voda a naše peněženka